Jeszcze tylko do końca tygodnia mieszkańcy kilku sołectw w gminie Podegrodzie, będą mogli wypełnić ankietę, dotyczącą budowy wodociągu.
Chodzi o miejscowości Rogi, Naszacowice, Olszana i Olszanka. Budowę sieci w tych miejscach determinuje też zmieniający się klimat – tłumaczy gość porannej rozmowy w RDN Nowy Sącz, wójt Stanisław Banach.
– Oczywiście to też jest sprawa kolejnych lat. Wszystkiego od razu nie można wykonać. Stąd też ankieta, która się pojawiła, żeby mieć orientację, ilu mieszkańców danej miejscowości byłoby zainteresowanych, a trzeba wiedzieć o tym, że z wodą jest coraz bardziej krucho na Sądecczyźnie.
Sieć wodociągowa działa w Podegrodziu, Stadłach, Gostwicy, Juraszowej i w części Mokrej Wsi. Trwają też prace projektowe nad podłączeniem do niej Długołęki.
![Podegrodzie: Ankieta dotycząca wodociągów dostępna jeszcze tylko do końca tygodnia [WIDEO] 1 Stanislaw Banach](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2021/04/Stanislaw-Banach-750x536.jpg)









![Gmina Łącko dostanie kilkanaście milionów złotych na odnawialne źródła energii [WIDEO] 11 Jan Dziedzina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jan-Dziedzina-120x86.jpg)
![Wokół Jeziora Rożnowskiego powstanie nowa trasa rowerowa. Połączy dotychczasową sieć [ZDJĘCIA] 12 fot. malopolska.pl (zdjęcie ilustracyjne)](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/VeloDunajec-120x86.jpg)
![Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne. Wójt: Dzieci z tych miejscowości były do tej pory wykluczone [WIZUALIZACJA] 13 wizualizacja Rdziostów i Krasne Potockie, źródło: Urząd Gminy Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/sale_gmina_chelmiec-120x86.jpg)

