Dziś, 9 lutego obchodzimy na całym świecie Dzień Bezpiecznego Internetu. W jego organizację włącza się wiele instytucji, między innymi tarnowska policja.
Tegoroczne hasło to „Działajmy razem”. Już dziś rusza konkurs skierowany do dzieci z klas 1-3, który będzie polegał na stworzeniu hasła i logotypu informującego o bezpieczeństwie w sieci. Planowane są także spotkania online z młodzieżą i osobami starszymi, które w dobie pandemii coraz częściej korzystają z Internetu.
– Aby bezpiecznie korzystać z internetu musimy pamiętać o trzech zasadach – mówi aspirant Agnieszka Seyrlhuber z wydziału prewencji tarnowskiej policji.
– Myślmy, co robimy w sieci, czyli gdzie wchodzimy, na jakie strony, co umieszczamy na swój temat. Nie działajmy na czyjąś szkodę, czyli szeroko pojęte zjawisko cyberprzemocy, jak również taka refleksja w kwestii zamawiania towarów przez Internet. No i ostatnia trzecia zasada mówiąca o tym, że nie nadużywaj w kategorii tego, co się w sieci znajduje i tego co w nim jest, ale również, że możemy się od tego Internetu uzależnić.
Najczęściej notowane przestępstwa w sieci dotyczą cyberprzemocy i przestępstw związanych z zakupami przez Internet.
Akcje prewencyjne związane z Dniem Bezpiecznego Internetu potrwają do marca.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![Co dalej z ceną za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi pracują nad nową taryfą [WIDEO] 12 Szczecina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Szczecina-120x86.jpg)


