W niedzielę w Dębicy zostanie odprawiona Msza św. dla nauczycieli i wychowawców. Jest to wydarzenie zorganizowane przez grupę nauczycieli z Muzycznego Zespołu Nauczycielskiego 'OdNowa’.
Do udziału zaprasza duszpasterz nauczycieli i wychowawców dekanatu Dębica-Wschód ks. Andrzej Surowiec.
Będzie to okazja, aby zawiązać wspólnotę nauczycieli i wychowawców z dekanatów: Dębica-Wchód, Dębica-Zachód, Pustków-Osiedle, Pilzno, Mielec-Południe, Mielec-Północ. W tym okręgu są 63 parafie.
Msza Święta rozpocznie się w niedzielę o godz. 15.00 w kościele pw. Św. Krzyża i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy. Kazanie wygłosi diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców ks. Andrzej Jasnos.
Wcześniej będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, a po Mszy zaplanowano spotkanie formacyjne nauczycieli i wychowawców.
Wydarzeniu patronuje biskup Stanisław Salaterski.











![Wychowanie patriotyczne wśród młodzieży. Jak o nie zadbać? [ROZMOWA] 12 szczerkowski miroslaw](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/szczerkowski_miroslaw-120x86.jpg)
![Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych [16.11.2025] 13 IMG 0260](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_0260-120x86.jpg)

