Klerycy z tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego najlepsi w XIII Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Nożnej Halowej.
W turnieju, który odbył się w Krakowie wzięło udział łącznie 13 drużyn. W finale najlepsi okazali się klerycy z Tarnowa, którzy pokonali Wyższe Seminarium Duchowne 2:1.
– To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni – mówi rektor WSD w Tarnowie ks. Jacek Soprych.
– Ogromna radość dla wspólnoty naszego całego seminarium jak i stałych kibiców, którzy też interesują się tymi zmaganiami naszej drużyny. Jesteśmy na chwilę obecną podwójnymi mistrzami. Wcześniej zwyciężyliśmy w turnieju piłki nożnej. Przez pandemię nie mogliśmy zorganizować turnieju w Tarnowie, a zwycięstwo do tego zobowiązuje. Teraz klerycy dorzucili do tego jeszcze mistrzostwo w piłce halowej.
Mistrzostwo Polski to nie jedyny skalp, który przywieźli z Krakowa tarnowscy duchowni. Najlepszym strzelcem w turnieju został kleryk II roku – Jakub Szwarga.









![Żywa Szopka w Żeleźnikowej Wielkiej ruszy w Boże Narodzenie [ROZMOWA] 10 zywa szopka zeleznikowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/zywa_szopka_zeleznikowa-120x86.jpg)
![Co dalej z ceną za wodę i ścieki? Sądeckie Wodociągi pracują nad nową taryfą [WIDEO] 11 Szczecina](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Szczecina-120x86.jpg)



