W tym miejscu sadeczanie spotykaja sie juz od 20 lat, zeby razem pospiewac patriotyczne piesni. Jutro w sali przy parafii kolejowej bedzie kolejna taka okazja bo mija 98 rocznica odzyskania przez Polske niepodleglosci po zaborach. Spotkanie poprowadzi muzycznie Tomasz Wolak, organista z kosciola kolejowego.
W spotkaniu wezmie tez udzial miedzy innymi Wieslaw Piprek. Prezes kola PTTK w Nowym Saczu opowie o polskim cmentarzu we Lwowie. Spotkanie rozpocznie sie jutro o godzinie 16.00 w sali widowiskowej przy parafii kolejowej w Nowym Saczu.
Posluchaj Tomasza Wolaka:








![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 10 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)

![Halina Czerwińska: Postanowienia noworoczne coraz częściej oznaczają powrót do normalności [ROZMOWA] 12 H.Czerwinska](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/H.Czerwinska-120x86.jpg)

