Dobiegaja konca pieciodniowe rekolekcje, które odbywaja sie w Bloniu k. Tarnowa. Rektor Wyzszego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dr hab. Andrzej Michalik mówi, ze maja one swoja specyfike. – Rekolekcje tuz przed swieceniami sa juz nakierowane na przyszlosc, na zadania, które beda czekac na mlodych ksiezy w poszczególnych parafiach. To przygotowanie do radzenia sobie z problemami – dodaje.

Rekolekcje w Bloniu zakoncza sie dzis wieczorem, a juz jutro, w sobote, 28 maja, 19 diakonów przyjmie swiecenia kaplanskie. Uroczystosc w tarnowskiej katedrze pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeza rozpocznie sie o godz. 9.00. W niedziele nowo wyswieceni kaplani odprawia w swoich parafiach Msze sw. prymicyjne.
Posluchaj ks. Andrzeja Michalika:




![Nowy wiadukt nad Węgierską gotowy. Jedni się cieszą, inni obawiają dużej liczby pociągów i ciężarówek [ZDJĘCIA, WIDEO] 6 wegierska 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wegierska-4-350x250.jpg)

![Pożegnali garnitury. Alumni trzeciego roku mają już sutanny [ZDJĘCIA] 8 IMG 5192](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_5192-350x250.jpg)






