Znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” mogą się poszczycić m.in. produkty Firmy „MATEO” w Dębicy.
- H. U. „MATEO” w Dębicy istnieje od 1993 roku. Od początku swojego istnienia działa w branży spożywczej stale zwiększając swój potencjał. W 1996 roku uruchomiła własną produkcję pierogów, pyz i uszek do dystrybucji mrożonej, w której się specjalizuje.
Znak „Poznaj dobrą żywność” otrzymały produkowane przez „MATEO” mrożonki: pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, kartacze z mięsem oraz pierogi ze szpinakiem. Stanisław Cabaj, właściciel firmy „MATEO” przyznał, że produkuje mrożonki, bo w obecnych czasach najlepszym konserwantem jest właśnie zimno. – 25 lat temu założyłem własną firmę. Podjąłem decyzję, że będziemy produkować produkty mrożone, produkty ręcznie robione. Na początku mieliśmy kilka produktów. Dzisiaj mamy ich ponad 80. Sprzedajemy nasze produkty zarówno w kraju jak i za granicą. jesteśmy obecni na rynkach 5 krajów. Początki były ciężkie, bo mieliśmy jednego pracownika, dwa małe pomieszczenia. Dzisiaj firma MATEO zatrudnia ponad 140 osób, posiada ponad 80 własnych produktów, codziennie wyjeżdża z firmy ponad 50 samochodów – mówi Stanisław Cabaj.
Właściciel firmy „MATEO” jest przekonany o ogromnej wartości reklamowej znaku „Poznaj dobrą żywność”. – Klient dzisiaj patrzy na takie oznaczenia jakości produktów i gdy widzi znak „Poznaj dobrą żywność”, chętniej sięga po dany produkt. Dzisiaj mamy 4 produkty z przyznaną decyzją „Poznaj dobra żywność”, ale jestem przekonany że na tym nie poprzestaniemy. Będziemy się ubiegać się o kolejne wyróżnienia i znak „Poznaj dobrą żywność” na kolejne nasze produkty – zapewnia.
Wysoka jakość produktów firmy MATEO jest gwarantowana przez wysokiej jakości surowiec, który pochodzi ze sprawdzonych upraw od lokalnych rolników. – Bardzo dużo przetwarzamy płodów rolnych, które dostarczają nasi rolnicy z tego terenu, czyli z województwa podkarpackiego. Mamy wyselekcjonowanych rolników, z którymi współpracujemy i ta współpraca układa nam się dobrze – wyjaśnia Stanisław Cabaj.
Spełnienie wymogów w celu otrzymania znaku „Poznaj dobrą żywność” nie było łatwe. – Ubiegaliśmy się jako firma o znak „Poznaj dobra żywność” z uwagi na to, że mieliśmy tego znaku a widzieliśmy na rynku, że są produkty które takie oznaczenie mają. Należało spełnić dość rygorystyczne wymogi. To nie było łatwe, ale natomiast sprostaliśmy temu wyzwaniu. Otrzymaliśmy znak będziemy się starać o przyznanie go następnym produktom. W naszej ofercie jest ponad 80 produktów. W tym roku obchodzimy jubileusz 25 – lecia istnienia firmy i to jest 25 lat budowania rynku, pracy nad produktami, pracy z dostawcami produkcji jak i surowca, budowania firmy – mówi właściciel firmy MATEO.
Makaron rurki z suszonymi pomidorami i soczystą piersią z kurczaka
poleca firma WIPASZ S.A.
Składniki:
2 podwójne piersi z kurczaka (średnie) Wipasz
- 400 g makaronu rurki • 200 g pomidorów suszonych
w oleju • 1 średniej wielkości cebula • 250 g masła
300 g młodego szpinaku • 100 g twardego sera
tartego lub w płatkach • 1 ząbek czosnku
Sposób przygotowania:
Ugotować makaron do miękkości. Odcedzić, odlać 100-150 ml wody. Będzie potrzebna do sosu. Kurczaka pokroić w cienkie plastry lub kostkę w poprzek włókien. Doprawić solą i pieprzem. Rozgrzać patelnię z masłem klarowanym lub olejem roślinnym i podsmażyć kurczaka na złoty kolor.
Sos: Zdjąć kurczaka z patelni. Na tą samą patelnię wylać 75-100 ml oleju z pomidorów. Podsmażyć na nim drobno posiekaną cebulę. Dodać drobno posiekane pomidory. Do sosu dolać 100-150 ml wody z makaronu. Gotować, aż sos zmniejszy objętość o połowę. Dodać masło, mieszać do uzyskania jednolitej masy. Umyte liście młodego szpinaku dodać do sosu. Pokroić w cienkie plasterki ząbek czosnku i razem z usmażonym mięsem połączyć z sosem.
Do całości dodać ugotowany i odcedzony makaron, wymieszać. Na talerzu ułożyć porcję makaronu i posypać startym dojrzewającym serem
„Poznaj Dobrą Żywność”, czyli Radiowy Poradnik Kulinarny
Audycja powstała we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizującym program „Poznaj Dobrą Żywność”.
Ten i inne programy cyklu dostępne są w Internecie w serwisach: podlasie24.pl, KRDP.fm, fiat.fm, rdn.pl, doxa.fm, radioglos.pl