Zakład Orzech z Kolbuszowa powstał w 1996 roku i od początku produkuje przetwory owocowo-warzywne. W swojej ofercie posiada aktualnie ponad 100 indeksów produktowych. Jak podkreśla Henryk Malec, firma Orzech stawia na najwyższą jakość, smak i niepowtarzalność produkcji oraz wysokie bezpieczeństwo zdrowotne.
Zakład od prawie 10 lat korzysta z programu „Poznaj zdrową żywność”. Forma Orzech posiada 17 asortymentów wyróżnionych tym znakiem. Jest on przyznawany produktowi na okres 3 lat. Jak podkreśla Teresa Piszczek z firmy Orzech, znak jakości PDŻ może zostać przyznany artykułom rolno-spożywczym o wyróżniających się cechach jakościowych ze względu na skład surowcowy surowców krajowych, cechy mikrobiologiczne i sensoryczne, zawartość składników odżywczych i funkcjonalnych, na ilość stosowanych substancji dodatkowych oraz metod utrwalania produktów.
Znak „Poznaj zdrową żywność” posiadają następujące wyroby firmy Orzech: papryka marynowana, ogórki konserwowe, powidła śliwkowe, patisony konserwowe, kapusta kwaszona w zalewie, buraczki marynowane plastry, pieczarki marynowane, sałatka grecka, sałatka patisonowa, sałatka królewska, sałatka nadwiślicka, sos słodko-kwaśny, sos do spaghetti, zasmażana kapusta biała, zasmażana kapusta czerwona, zasmażane buraki, zasmażane warzywa.
Oznaczenie PDŻ ma pomagać konsumentom w wyborze artykułów rolno-spożywczych spełniających najwyższe kryteria i jakość handlową. Celem zamieszczania znaku PDŻ na opakowaniu, jest informacja o wysokiej i stabilnej jakości produktu żywnościowego, doskonałych walorach smakowych i zdrowotnych. Ma również na celu podnoszenie zaufania konsumenta do tego produktu.
Po ostatnich kampaniach reklamowych promujących znak PDŻ w mediach publicznych, społecznościowych, i innych świadomość konsumenta zdecydowanie wzrosła. Znak „Poznaj dobra żywność” stał się też dodatkowym wyróżnikiem oferty firmy zarówno w kraju jak i zagranicą. To wartość dodana pomagająca zarówno handlowcom jak i konsumentom podejmowanie właściwych decyzji zakupowych.
Przyznanie tego znaku wyrobom firmy Orzech miało duże znaczenie zarówno dla zakładu jak i dla konsumentów. Biało-czerwone logo to gwarancja wysokiej jakości odnoszącej się zarówno do produktu końcowego jak i surowców użytych do jego produkcji.
Przepis na majonez z oleju lnianego LINOLIA
Instytut Włókien Naturalnych
i Roślin Zielarskich
Składniki:
4 żółtka jaj
250 ml oleju lnianego Linolia
Instytutu Włókien Naturalnych
i Roślin Zielarskich
1 łyżka soku z cytryny
Sól, pieprz, cukier
Sposób przygotowania:
Jajka umyć i sparzyć. Żółtka należy oddzielić od białek, umieścić w misce i ucierać do uzyskania puszystej masy. Następnie cienką stróżką dolewać olej lniany, aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Do smaku dodać sok z cytryny, sól i pieprz oraz cukier. Całość wymieszać razem. Tak przygotowany majonez odstawić do lodówki, aby nabrał smaku. Przepis pozwoli na przygotowanie ok. 300 ml majonezu, który idealnie nadaje się do przygotowywania sałatek i sosów.
„Poznaj Dobrą Żywność”, czyli Radiowy Poradnik Kulinarny
Audycja powstała we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizującym program „Poznaj Dobrą Żywność”.
Ten i inne programy cyklu dostępne są w Internecie w serwisach: podlasie24.pl, KRDP.fm, fiat.fm, rdn.pl, doxa.fm, radioglos.pl