Wolania remisuje sparing z Rzemieslnikiem Pilzno [ZDJECIA]

Pilkarze nizszych lig z regionu nadal przygotowuja sie do nowego sezonu. Czwartoligowa Wolania Wola Rzedzinska zmierzyla sie z Rzemieslnikiem Pilzno.

Zespól z Podkarpacia to solidny czwartoligowiec. W rywalizacji z Wolania postawil wysokie warunki. W 29 minucie Michal Bajdur zdobyl bramke po strzale z okolo 20 metrów. Pilka odbila sie jeszcze od poprzeczki i wpadla do bramki zespolu z Woli Rzedzinskiej. Od tego momentu wzrosla przewaga graczy trenera Romana Ciochonia. Na cztery minuty przed przerwa Jakub Tadel wyrównal stan spotkania. Po zmianie stron w 55 minucie Damian Wolanski pokonal bramkarza Wolanii po strzela z rzutu karnego. Wczesniej golkiper gosci faulowal napastnika Rzemieslnika w polu karnym. Po stracie bramki znów gracze z Woli Rzedzinskiej przyspieszyli. Mieli kilka dogodnych sytuacji, jednak wykorzystali tylko jedna. W 82 minucie Bartlomiej Starzyk pokonal bramkarza miejscowych i ustalil wynik spotkania. Ostatecznie pojedynek kontrolny Rzemieslnika Pilzno z Wolania Wola Rzedzinska zakonczyl sie remisem 2:2.

Inny czwartoligowiec z Malopolski – Tarnovia rywalizowal z druzyna Znicza Pruszków, rywalizujaca w Centralnej Lidze Juniorów. Spotkanie zakonczylo sie wygrana mlodych graczy z Mazowsza 3:1. Honorowe trafienie dla tarnowskiego zespolu zdobyl Patryk Dydyk.