UEFA Regions Cup: Pilkarze z Malopolski na remis [ZDJECIA]

W pierwszym pojedynku jedenastej edycji UEFA Regions Cup, pilkarze Malopolskiego Zwiazku Pilki Noznej zremisowali z futbolistami z województwa lubelskiego 1:1. Pojedynek odbywal sie na stadionie Polanu w Zabnie.

Po pierwszej bezbramkowej polowie, w drugiej czesci meczu padly dopiero bramki. Przed przerwa obie druzyny stworzyly sobie zaledwie po jednej akcji, jednak góra byli bramkarze. Po zmianie stron bardziej aktywniejsi byli pilkarze z Malopolski. W 53 minucie Mateusz Majcherczyk podal do bedacego w polu karnym Marka Kowalika, a ten glowa futbolówke glowa wbil do bramki lublinian. Chwile pózniej moglo byc 2:0, jednak Artur Bialy bedac w sytuacji sam na sam uderzyl obok slupka. Za to bramke zdobyli goscie. W 76 minucie Tomasz Andrzejuk pokonal bramkarza gospodarzy Bartlomieja Banka. Do konca pojedynku obie druzyny nie stworzyly sobie klarownych sytuacji.

-Ten wynik nie jest dobry, ale mamy jeszcze rewanz na Lubelszczyznie – uwaza trener pilkarzy z Malopolski, Krzysztof Szopa

– Nie mozemy jeszcze mówic, ze wygralismy, ale wynik jest korzystny – mówi trener futbolistów z Lubelszczyzny Milosz Storto

Rewanzowy pojedynek zostanie rozegrany w srode 10 maja, na stadionie w Bilgoraju.