Pechowa porazka mieleckiej Stali w Tychach

W Nice Pierwszej Lidze mielecka Stal po wygranej na inauguracje z chorzowskim Ruchem wyjechala do Tych, gdzie zmierzyla sie z miejscowym GKS-em.

Rywalizacja od pierwszych minut w pierwszej polowie nalezala do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie grozne sytuacje. Jednak defensywa i bramkarz mielecki zachowali czyste konto. Po zmianie stron obraz gry sie nie zmienil i gdy wydawalo sie ze obie druzyny podziela sie punktami, to Dawid Blanik dal gospodarzom wiele radosci. Po wyrzucie z autu w 88 minucie pilka wpadla w pole karne pod nogi mlodego tyszanina, a ten majac przed soba bramkarza Stali, pokonal go plaskim strzalem. Spotkanie zakonczylo sie wygrana GKS-u Tychy 1:0.

-To byl typowy pojedynek na remis, jednak nie udalo nam sie tego punktu zdobyc – podsumowal rywalizacje trener mielczan Zbigniew Smólka

W nastepnej kolejce mielecka Stal podejmie druzyne Olimpii Grudziadz. To spotkanie rozegrane zostanie w niedziele o godzinie 19. Natomiast we wtorek w ramach 1/16 Pucharu Polski zespól trenera Zbigniewa Smólki zagra z Piastem Gliwice. Poczatek rywalizacji o 19.