Mieleccy pilkarze reczni przegrali z Mistrzem Polski

W PGNiG Superlidze mezczyzn mielecka Stal podejmowala na wlasnym parkiecie druzyne Mistrza Polski Vive Tauron Kielce. Ekipa ze stolicy Swietokrzyskiego jak na razie w tym sezonie nie znalazla pogromcy.

Jednak w pojedynku z mielczanami szczypiornisci trenera Talanta Dujszebajewa meczyli sie do 40 minuty z oporem, jak napotkali ze strony gospodarzy. Caly czas wynik oscylowal wokól remisu, a kielczanie nie mogli pozwolic sobie na komfort prowadzenia kilkoma bramkami, jak to bywalo w poprzednich spotkaniach ligowych. Od 42 minuty gracze ze Swietokrzyskiego zmienili system obrony i szybko gracze Stali zderzyli sie z murem Vive. Brak skutecznosci gospodarzy szybko wykorzystali rywale, którzy z wyniku remisowali odskoczyli na kilku bramkowe prowadzenie. Ostatecznie Vive Tauron Kielce wygralo w Mielcu ze Stala 35:23.

Bramki dla mielczan zdobyli: Kirylenko 6, Krepa i Janyst po 4, Miedzinski 3, Cwieka i Wilk po 2 oraz Dementiev i Krygowski po 1. W nastepnej kolejce Stal wyjezdza do Opola na pojedynek z miejscowa Gwardia.