III liga: Jaskólki bez punktów w Ostrowcu Swietokrzyskim

Pilkarze tarnowskiej Unii w ten weekend wyjechali do Ostrowca Swietokrzyskiego, gdzie walczyli o punkty z miejscowa druzyna KSZO. Rywale Jaskólek od lat pukaja do bram drugiej ligi, jednak z marnym skutkiem. W tym sezonie maja ponownie cel walki o awans.

Jednak w pierwszych 30 minutach nie bylo tego widac na zielonej murawie stadionu w Ostrowcu Swietokrzyskim. To Jaskólki po bramkach Adriana Chlonia i Sebastiana Zawrzykraja prowadzily 2:0. Ale jeszcze przed przerwa gospodarze zdobyli bramke kontaktowa po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Klaudiusza Latkowskiego.

Po zmianie stron skuteczni byli juz tylko gospodarze. Na 2:2 bramke w 60 minucie zdobyl Michal Stachurski. Dziesiec minut pózniej bylo juz 3:2 dla pilkarzy KSZO po golu Jakuba Kapsy. Wynik spotkania na 4:2 ustalil w 77 minucie Lukasz Jamróg.

KSZO 1929 Ostrowiec Swietokrzyski – UNIA Tarnów 4:2 (1:2)

Bramki: 0-1 Adrian Chlon 22, 0-2 Sebastian Zawrzykraj 26, 1-2 Klaudiusz Latkowski 29-karny, 2-2 Michal Stachurski 60, 3-2 Jakub Kapsa 70, 4-2 Lukasz Jamróz 77.

KSZO: Wierzgacz – Pietrasiak, Soltykiewicz (od 46 min. Mezyk), Latkowski, Stachurski – Belczowski (od 46 min. Grunt), Burzynski (od 87 min. Madej), Mianowany, Gil, Kapsa – Jamróz (od 88 min. Czajkowski).

UNIA: Banek – Wiecek, Bartkowski, Pawlak, Wegrzyn – Chlon (od 73 min. Lubera), Witek, Tyl (od 65 min. Sojda), Hebda (od 55 min. Wrzosek), Zawrzykraj (od 85 min. Niemiec) – Bialy.

Zólte kartki: Grunt, Kapsa – Tyl, Wrzosek.
Sedziowali: Rafal Sawicki oraz Jacek Wegrzyn i Hubert Tos z Tarnobrzegu.
Widzów: 1000.

Za tydzien druzyna tarnowskiej Unii podejmie przed wlasna publicznoscia zespól Karpat Krosno. To spotkanie rozegrane zostanie w niedziele o godzinie 16:30.