Handball Stal Mielec zbyt gościnni dla kwidzynian

10seria STAvsKWIfot 41

Mieleccy szczypiorniści w 10. serii PGNiG Superligi przegrali u siebie z MMTS-em Kwidzyn 27:29.

Gospodarze do meczu przystąpili w bojowych nastrojach. Za wszelką cenę chcieli wygrać drugi mecz domowy z rzędu. Zadanie nie było łatwe, bo do Mielca przyjechał dobrze dysponowany zespół z Kwidzynia.

Początek dla mielczan był całkiem udany. Po dwóch dobrych interwencjach Damiana Procho i goli Milana Ivanovicia oraz Marka Monczki, Stal prowadziła 2:1. Obrona funkcjonowała bez zarzutu, co sprawiało gościom duże kłopoty.

Po kwadransie gry 'biało-niebiescy’ prowadzili 7:5. Wówczas trener gości wprowadził na parkiet doświadczonych zawodników, czyli Marka Orzechowskiego i Michała Pereta.
Od tej pory goście zaczęli odrabiać straty. W końcówce pierwszej odsłony wyszli na jednobramkowe prowadzenie, którego do przerwy już nie oddali.

Druga odsłona zaczęła się od powiększenia przewagi kwidzynian do dwóch trafień. Sytuacja ta utrzymywała się przez kilka minut, aż w 40. min po trafieniu Dzianisa Valyntsau Stal ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie (18:16).

Przełomowym wydarzeniem dla losów tego meczu były dwuminutowe wykluczenia dla Pawła Wilka i Milana Ivanovica, po których Kwidzyn zdobył trzy bramki i wyszedł na prowadzenie 19:20.
Stalowcy próbowali doprowadzić choćby do remisu, ale goście utrzymywali swoją przewagę.

Sztuka ta udała się na dwie minuty przed końcem. Wówczas po celnym trafieniu Valyntsau na tablicy wyników znów był remis (27:27). Końcówka spotkania należała jednak do kwidzynian, którzy zdobyli jeszcze dwie bramki i ostatecznie wywieźli z Mielca komplet punktów.

Handball Stal Mielec po 10. kolejkach PGNiG Superligi zajmuje trzynaste (przedostatnie) miejsce z dorobkiem 4 punktów.

W następnej kolejce podopieczni Rafała Glińskiego udadzą się na północ, gdzie zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk.

Handball Stal Mielec – MMTS Kwidzyn 27:29 (11:12)

Mielec: Dekarz 1, Procho – Monczka 4, Sobut 3, Ivanowic 3, Wilk 3, Pribanić, Valyntsau 4, Smolikau 5, Petrovic 2, Wojdak, Krupa 1, Graczyk, Chodara 1.

Kwidzyn: Dudek, Szczecina – Orzec howski 2, H.Kornecki, Peret 6, Grzenkowicz 3, Ekstowicz, Krieger 1, Zieniewicz 4, Kutyła 3, Majewski, Ossowski 4, Nastaj 2, Szyszko 4, Landzwojczak.