Sparingowa wygrana Grupy Azoty Unii Tarnów z Gwardią Opole

230074556 4498955203505701 4674383550481274634 n

Drugi mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem i pierwsza wygrana tarnowskich 'Jaskółek’. Spotkanie zakończyło się wynikiem 43:40.

Mecz, decyzją obu zespołów, był rozgrywany w systemie 4×20 min.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Obie ekipy ambitnie walczyły o każdą bramkę. W związku z tym wynik oscylował w okolicy remisu. Jednakże w końcowych minutach pierwszej części gry tarnowianie bardziej doszli do głosu i wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Po 20 minutach gry wynik wynosił 10:8.

W drugiej części trener Patrik Liljestrand desygnował na parkiet trzech młodzieżowców: Oskara Klamrzyńskiego, Aleksandra Pindę oraz Jakuba Sikorę. Mimo to gra wciąż była wyrównana. Nie brakowało efektownych goli, czy spektakularnych interwencji bramkarzy. Druga część gry zakończyła się wynikiem 20:17 dla 'Jaskółek’.

Po 40 min na parkiet wrócili doświadczeni zawodnicy, którzy stopniowo zaczęli powiększać przewagę nad drużyną z Opola. W pewnej chwili przewaga tarnowian wzrosła do 7 bramek (25:18). Goście nie zamierzali się jednak poddawać i rzucili się do odrabiania strat. Ostatecznie po godzinie gry na tablicy widniał wynik 35:30. Warto nadmienić, że w trzeciej części meczu na parkiecie pojawił się młody zawodnik Unii – Konrad Wątroba.

Przed czwartą, ostatnią, częścią gry trener Liljestrand posłał w bój młodego bramkarza Unii Jakuba Hołdę, a także Igora Mroza i Kacpra Bednarza. Przewaga gospodarzy powoli topniała, lecz wciąż utrzymywała się na poziomie 2-3 bramek. Ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 43:40.

Teraz zawodników Grupy Azoty Unii Tarnów czeka wyjazd na Słowację, gdzie zmierzą się z drużynami Tatran Presov oraz MRD Dobova.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Wojdan 5, Bushkou 5, Kniazeu 5, Klamrzyński 5, Sanek 4, Kaźmierczak 4, Wątroba 3, Pinda 3, Dadej 2, Kużdeba 2, Mrozowicz 2, Sikora 1, Mróz 1, Hoim 1.

Gwardia Opole: Kawka 6, Mauer 6, Kowalski 6, Stefanik 5, Sosna 4, Zadura 3, Ścisłowicz 2, Fabianowicz 2, Klimków 2, Morawski 2, Milewski 1, Kucharzyk 1.