Termalica Bruk-Bet Nieciecza dwukrotnie ograła Cracovię

bruk bet termalica nieciecza

W pierwszym meczu niecieczanie rozbili zespół z Krakowa 4:0. Z kolei w drugim spotkaniu popularne „Słoniki” wygrały 2:1.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego bardzo dobrze wypadli w próbie generalnej przed ruszającym nowym sezonem PKO BP Ekstraklasy.

W pierwszym meczu Bruk-Bet, grający na własnym boisku, szybko objął prowadzenie. W 5 min Michał Orzechowski uciekł obrońcom „Pasów” i pokonał Lukasa Hrosso. Druga bramka padła wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy. Ernest Terpiłowski otrzymał podanie od Patryka Czarnowskiego i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później było już 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Terpiłowski. Dzieła zniszczenia dokończył Patryk Czarnowski, który uderzeniem z ostrego kąta pokonał bramkarza Cracovii.

W drugim meczu bramki padały dopiero w ostatnich minutach gry. W 80 min efektowną akcję „Słoników” wykończył Mesanović i otworzył wynik spotkania. Dwie minuty później był już jednak 1:1. Łukasz Budziłek w polu karnym faulował Filipa Balaja. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i umieścił ją w siatce. Remis utrzymał się jednak tylko trzy minuty. W 85 min Kacper Śpiewak celnie uderzył głową i dał zwycięstwo ekipie z Niecieczy.

I mecz: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Cracovia 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Orzechowski 5, 2:0 Terpiłowski 49, 3:0 Terpiłowski 55, 4:0 Czarnowski 87.
Bruk-Bet: Loska – Biedrzycki, Putiwcew, Tekijaski, Matuszewski – Wasielewski, Bezpalec, Bonecki, Stefanik, Orzechowski – Czarnowski. Zagrali też: Kąkolewski, Terpiłowski, Vasil.
Cracovia: Hrosso – Kakabadze, Jugas, Rodin, Siplak – Hanca, Lusiusz, Rasmussen, van Amersfoort, Ogorzały – Alvarez. Od 65 min grał Rakoczy.

II mecz: Bruk-Bet Nieciecza – Cracovia 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mesanović 80, 1:1 Balaj 82 karny, 2:1 Śpiewak 85.
Bruk-Bet: Budziłek – Grzybek, Wlazło, Hlousek, Modelski – Żyra, Hubinek, Radwański, Kukułowicz, Śpiewak – Mesanović. Zagrali też: Bartoszek, Pietraszkiewicz.
Cracovia: Niemczycki – Rapa, Bracik, Pieńczak, Rocha – Thiago, Sadiković, Loshaj, Knap, Rivaldinho – Balaj.