Lotto Ekstraklasa: Bruk Bet Termalica zatopiona w Szczecinie

Pilkarze Bruk Bet Termaliki nie beda milo wspominac do Szczecina. W pojedynku 5.kolejki spotkan Lotto Ekstraklasy, podopieczni trenera Czeslawa Michniewicza ulegli miejscowej Pogoni az 0:5.

Pilkarze z Malopolski od poczatku mieli problemy z gra, bowiem gospodarze szybko narzucili swój styl gry. W 19 minucie po rzucie wolnym wynik spotkania otworzyl Mateusz Matras. Goscie nie potrafili stworzyc doskonalej okazji do pokonania bramkarza szczecinskiego. Najlepsza okazje do tego mieli Patrik Mišák oraz Vladislavs Gutkovskis. Niestety intencje wyczul golkiper portowców.

Druga czesc spotkania rozpoczela sie od bramki Rafala Murawskiego, którego idealnie obsluzyl Delew. Gra pilkarzy Bruk Bet Termaliki byla chaotyczna – zespól nie potrafil wypracowac akcji i nie zagrazal druzynie Pogoni, która konsekwentnie wypunktowala bledy obrony ekipy z Malopolski.

Ostatnie 20 minut gry to prawdziwa dominacja gospodarzy. Najpierw na 3:0 strzelil z rzutu wolnego Ricardo Nunes. Futbolówka toczyla sie miedzy zawodnikami i zmylila zaslonietego Dariusza Trele. 120 sekund pózniej Kamil Drygas strzelil z póldystansu i bylo juz 4:0. Piatego gola dla Pogoni strzelil Murawski w doliczonym czasie gry.

Pogon Szczecin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 5:0 (1:0)

Bramki: Mateusz Matras 19, Rafal Murawski 46, 90, Ricardo Nunes 71, Kamil Drygas 73

Pogon: Dawid Kudla – Sebastian Rudol, Jakub Czerwinski, Jaroslaw Fojut, Mateusz Lewandowski (od 46 min. Ricardo Nunes) – Ádám Gyurcsó (od 85 min. Robert Obst), Kamil Drygas, Mateusz Matras, Rafal Murawski, Spas Delew – Seiya Kitano (od 75 min. Lukasz Zwolinski).

Bruk-Bet Termalica: Dariusz Trela – Patryk Fryc, Kornel Osyra, Artem Putiwcew (od 39 min. Pavol Stano), Dalibor Pleva – Bartlomiej Babiarz, Mateusz Kupczak, Vlastimir Jovanovic (od 74 min. Martin Juhar), Samuel Štefánik (od 57 min. Dawid Nowak), Patrik Mišák – Vladislavs Gutkovskis.

zólte kartki: Lewandowski – Jovanovic, Fryc.

sedziowal: Bartosz Frankowski (Torun).

widzów: 4292.