Tarnowskie siatkarki trzecie w turnieju o pierwsza lige

Druzyna Grupy Azoty PWSZ Tarnów rywalizowala na parkiecie w Krakowie, w turnieju finalowym o wejscie do pierwszej ligi. Wywalczone miejsce nie daje jeszcze gwarancji gry na zapleczu Orlen Ligi, ale klopoty finansowe kilku zespolów tam walczacych moze sprawic, ze tarnowianki awansuja.

W piatek podopieczne trenera Marka Skrobota zmierzyly sie z gospodarzem turnieju Solna Wieliczka i przegraly w trzech setach do 19, 23 i 13. W drugim dniu rozgrywek tarnowianki zmierzyly sie z AZS Politechnika Opole – czyli zespolem który wygral tarnowski pólfinal dwa tygodnie temu. Równiez i w tym spotkaniu góra byly opolanki, które tym razem do zwyciestwa potrzebowaly trzech setów. Jednak w dwóch z nich tarnowskie siatkarki postawily duzy opór. W pierwszej partii zespól z Opola wygral na przewagi do 25, w drugiej z latwoscia do 11 i znów w trzecim 26:24.

O trzeciej lokacie w tym turnieju tarnowianki zmierzyly sie z NOSiRem Nowy Dwór Mazowiecki. Widome juz bylo ze w przyszlym sezonie na zapleczu Orlen Ligi zagraja zespoly Solnej Wieliczka oraz AZS Politechniki Opole. Tarnowianki w przypadku wygranej mogly liczyc na to, ze jakies druzyny grajace obecnie w pierwszej lidze sie wycofaja i równiez uda im sie uzyskac awans.

W pierwszych dwóch partiach góra byly zawodniczki z Mazowsza, które wygraly do 22 i 18. W trzeciej partii nastapilo przelamanie. Tarnowianki poprawily odbiór i blok co szybko pozwolilo im doprowadzic w koncówce seta do wyrównania a nastepnie do wygrac na przewagi 29:27. W czwartym secie podopieczne trenera Marka Skrobota graly jak natchnione i wygraly do 20. I po raz kolejny w tym sezonie tarnowskie akademiczki pokazaly ze sa mistrzyniami piatego seta, którego wygraly 15:7. Zajmujac trzecie miejsce w turnieju zespól Grupy Azoty PWSZ Tarnów czeka na decyzje centrali o zaproszeniu do rozgrywek pierwszej ligi. Turniej w Krakowie wygral zespól z Opola przed Solna Wieliczka.