Trzecia liga: Skandal w Sandomierzu, porazki Unii i Wolanii

W trzeciej lidze malopolsko – swietokrzyskiej, w sobotnim spotkaniu Wolania Wola Rzedzinska ulegla na stadionie w Ostrowcu Swietokrzyskim miejscowej druzynie KSZO 0:4.

Podopieczni trenera Piotra Brozka znów popelnili duzo bledów w obronie, co wykorzystali rywale. Do tego nie potrafili skutecznie zakonczyc akcji.

Ciezko jest mówic cos o spotkaniu, gdzie notujemy któras z kolei porazke – mówil po meczu trener Wolanii Piotr Brozek

Natomiast w niedziele druga druzyna Cracovii podejmowala zespól Popradu Muszyna. Mineralni podobnie jak Wolania ulegli 0:4.

Z kolei tarnowska Unia pojechala szukac punktów do Sandomierza, gdzie zmierzyla sie z miejscowa Wisla. Gospodarze juz w 20 minucie meczu objeli prowadzenie. Pilke na dziesiatym metrze przed bramka otrzymal Maciej Strózak i pewnym plaskim strzalem nie dal szans Karolowi Dybowskiemu. W pierwszej polowie tarnowski zespól nie mógl stworzyc sobie idealnej akcji do wyrównania. Po zmianie stron doskonala okazje w 55 minucie mial Artur Bialy, jednak w ostatniej chwili futbolówke spod nóg wybil mu obronca Wisly. Na piec minut przed koncem pojedynku szanse na wyrównanie mieli pilkarze Jaskólek, jednak nikt nie wykorzystal dobrego dosrodkowania Lukasza Kazika. W 88 minucie w sytuacji sam na sam Karol Dybowski faulowal zawodnika gospodarzy i zostal ukarany czerwona kartka, a druzyna Jaskólek rzutem karnym. Bramke z jedenastu metrów zdobyl Maciej Strózak, a miedzy slupkami stanal Pawel Wegrzyn. Jeszcze przed koncowym gwizdkiem gospodarze zdobyli trzecia bramke, a jej autorem byl Pawel Bazant. Tym samym Jaskólki przegrywaja w Sandomierzu z Wisla 0:3. Po meczu jeden z pilkarzy Wisly Sandomierz uderzyl w twarz Karola Dybowskiego, jednak bez konsekwencji dla pilkarza gospodarzy.

Na boiskach czwartej ligi malopolskiej rozegrano 21 kolejke spotkan. W Gorlicach Glinik ulegl Bochenskiemu Klubowi Sportowemu 0:1, GKS Drwinia zremisowal z druga druzyna Sandecji Nowy Sacz 1:1, KS Tymbark wygrywa z Polanem Zabno 1:0. W niedziele natomiast Ciezkowianka ulegla Lubaniowi Maniowy 1:2, LKS Szaflary równiez nie wykorzystal atutu swojego boiska i ulegl Watrze Bialka Tatrzanska 0:3. Skalnik Kamionka Wielka wygrywa z Sokolem Borzecin 2:1, a Tuchovia z KS Zakopane 3:1. W ostatnim spotkaniu Barciczanka niespodziewanie ulegla Popradowi Rytro 1:3.