Druga liga siatkówki: Komplet zwyciestw druzyn z regionu

W drugiej lidze kobiet dziewiata kolejka spotkan dala powody do zadowolenia kibicom druzyn z Tarnowa oraz Mielca. W tej kolejce obie wygraly swoje pojedynki po trzy setowej walce. Na parkietach drugiej ligi siatkówki mezczyzn nadal dobrze radzi sobie druzyna Contimaxu MOSiR Bochnia.

Tarnowianki w tej kolejce wyjechaly do Zatoru, gdzie zmierzyly sie z zamykajaca ligowa tabele druzyna Sokola. W pierwszych dwóch partiach gospodynie nie mialy nic do powiedzenia. Dobra zagrywka oraz gra na siatce i druzyna Sokola przegrala do 9 i 8. Nie wiele zmienil sie obraz gry w trzecim secie, gdy tarnowianki pozwolily na nieco wiecej rywalkom jednak przewaga byla druzgocaca. To tez trzeci set zakonczyl trwajace nieco ponad godzine spotkanie wygrana 25:12 i w calym spotkaniu 3:0 dla druzyny trenera Marka Skrobota. Za tydzien tarnowianki rozpoczna druga runde spotkan wyjazdowa potyczka ze Skawa w Wadowicach.

Z kolei o wazne punkty zagraly siatkarki Szóstki Mielec, które na wlasnym parkiecie goscily druga druzyne Szkoly Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Podopieczne trenera Romana Murdzy wykorzystaly swoja szanse na podreperowanie stanu punktowego i wygraly 3:0, w setach do 19, 20 i 23. Za tydzien siatkarki z Podkarpacia zagraja w Wieliczce z miejscowa druzyna Solnej.

Na parkietach drugiej ligi siatkówki mezczyzn nadal dobrze radzi sobie druzyna Contimaxu MOSiR Bochnia. Podopieczni trenera Roberta Banaszaka wygrali w pojedynku w Rzeszowie z miejscowa ekipa AKS V liceum 3:1. Jedynie w pierwszym secie gospodarze postawili opór, jednak w kolejnych trzech partiach dzieki dobrej zagrywce i grze blokiem siatkarze z miasta soli przejeli inicjatywe. Dzieki trzem punktom, bochnianie nadal sa na czwartym miejscu w tabeli, a w najblizszy weekend zmierza sie w Niebylcu z miejscowa druzyna Neobus Raf – Mar.