Firma, która przez ostatnie 3 lata opiekowała się tarnowskimi rowerami miejskimi, nadal będzie odpowiadać za tę formę transportu w mieście.
Miasto podpisało umowę w tej sprawie. Firma Nextbike ma w swoim obowiązku rozmieszczenie rowerów po stacjach dokujących w całym mieście, a tych jest 16. Będzie również prowadzić serwis, by klient który w sezonie czyli od marca do listopada będzie chciał wypożyczyć rower, trafił na sprawny sprzęt oraz utrzymywać całodobowe biuro obsługi klienta. Za to w okresie zimowym zajmie się ich bezpiecznym przechowaniem i konserwacją.
Tarnowski rower miejski jest dostępny w 16 stacjach w mieście. W minionym sezonie mogło skorzystać z niego ponad 8 tysięcy zarejestrowanych użytkowników, dla których było przygotowanych 170 rowerów.

![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 2 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-350x250.jpg)


![Chełmiec będzie miastem? Obietnice gminy, ale też wątpliwości mieszkańców [ZDJĘCIA] 5 chelmiec miastem](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/chelmiec_miastem-350x250.jpg)




![Sportowcy z Wojnarowej doczekają się nowego stadionu. Ruszyła budowa [ZDJĘCIA] 10 wojnarowa boisko budowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/wojnarowa_boisko_budowa-120x86.jpg)

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 12 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)


