Z powodu braku dostępnych karetek strażacy z Tarnowa i Żabna zostali wezwani do starszej osoby na ulicy Dąbrowskiego w Żabnie.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy o 13:24. Miało tam dojść do zachłyśnięcia starszej 88-letniej kobiety – mówi oficer prasowy tarnowskiej straży pożarnej Marcin Opioła.
Na miejscu okazało się, że u starszej osoby doszło do zatrzymania krążenia. Mimo reanimacji najpierw strażaków, a później Zespołu Ratowniczo Medycznego, który dojechał na miejsce, 88-latki nie udało się uratować.
Jak dodaje Marcin Opioła, to drugi taki przypadek w ten weekend, kiedy straż zastępuje ZRM. Parę minut po północy w Nowy Rok strażacy zostali wezwani na ulicę Pułaskiego w Tarnowie, gdzie miało dojść do zasłabnięcia osoby. Po dotarciu na miejsce okazało się, że był to fałszywy alarm.




![Straż Gminna w Podegrodziu już w przyszłym roku? Samorząd dostał pieniądze na zatrudnienie pracownika i sprzęt [WIDEO] 5 Malgorzata Gromala](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Malgorzata-Gromala-350x250.jpg)


![Zima nie przeszkadza w budowie zaplecza dla sportowców [ZDJĘCIA] 8 swidnik swietlica 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/swidnik_swietlica-4-350x250.jpg)






