Do tej pory w planie była budowa nowoczesnego punktu służącego oddawaniu krwi i Centrum Edukacji Krwi w Nowym Sączu. Jak wiecie z naszych wiadomości, obiekt powstanie przy ul. Sienkiewicza w miejscu dawnej siedziby sądeckiej policji. Teraz poseł Patryk Wicher zapowiada także budowę podobnego obiektu w Limanowej.
– Zapadła już ostateczna decyzja o lokalizacji takiego centrum, które powstanie na terenie szpitala. Będzie do osobny budynek na działce przylegającej do szpitala. Będzie miał piękną, nowoczesną strukturę – dodał Wicher.
Prace związane z budową w Limanowej mogą ruszyć już w przyszłym roku. Jeśli chodzi o Nowy Sącz, w planie jest wyburzenie dawnej siedziby policji.
RCKiK w Krakowie dostało ten budynek razem z działką. W to miejsce ma powstać nowoczesny gmach.




![Był społecznikiem i filantropem. Tak wygląda jego grób. Mieszkańcy chcą go odnowić [ZDJĘCIA] 5 fot. Gmina Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/nagrobek_stary_sacz-350x250.jpg)





![Potrącił pieszego i uciekł. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów [WIDEO] 11 fot. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/motocyklista-tuz-przed-potraceniem-pieszego-na-przejsciu-dla-pieszych-120x86.png)



