W ciągu ostatnich 9 lat liczba pracujących emerytów wzrosła w Polsce o 51,7 proc. Po koniec zeszłego roku było aż 872,6 tys. aktywnych zawodowo seniorów. Większość z nich to kobiety.
Mieszkańcy Tarnowa wskazują na różne przyczyny takiego stanu.
– Jestem tego przykładem. Wynika to z chęci kontynuacji tego co się zaczęło robić. Swojego dzieła. Teraz się troszkę przesuwa granica wieku, w którym się chce pracować. Życie jest ciekawe więc warto, jeśli tylko zdrowie dopisuje i chęci. – Wiadomo, że nie ma pieniążków, że za małe emerytury są, tak że praca na emeryturze to często konieczność. – Komuś potrzeba pieniędzy, a ktoś się nudzi w domu. Każdy ma jakąś swoją motywację.
Seniorzy najczęściej zatrudnieni są w branżach związanych z opieką zdrowotną i pomocą społeczną.
Aktualnie w Polsce emeryci, którzy ukończyli powszechny wiek emerytalny (kobiety 60 lat, mężczyźni 65 lat), mogą dorabiać do emerytury bez ograniczeń.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)





