W nocy z czwartku na piątek, od godziny 22.00 do 6.00 zamknięta zostanie jezdnia nowej obwodnicy Brzeska prowadząca od ronda w Okocimiu do ronda w Jasieniu (kierunek na autostradę A4). Objazd zostanie poprowadzony 'starą drogą’, przez Cesarski Gościniec, ul. Mickiewicza, Popiełuszki i Kościuszki. Wykonawca w ramach gwarancji będzie poprawiał wierzchnią warstwę ziemi na skarpach.
Obwodnica Brzeska to 3 km trasy, która jest równocześnie pierwszym odcinkiem sądeczanki – nowej, dwujezdniowej drogi między Brzeskiem a Nowym Sączem, która w przyszłości zastąpi dzisiejszą DK75. Droga została otworta w styczniu tego roku, powstała w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.
Kosztowała 117,5 mln zł.




![Urzędnicy szkolą się na wypadek wojny albo innego kryzysu [WIDEO] 5 tadeusz krolczyk](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/tadeusz_krolczyk-350x250.jpg)









