Na Limanowszczyźnie – wzorem poprzednich lat – zostanie wystawiona Inscenizowana Droga Krzyżowa. Przygotowuje ja parafialna grupa teatralna z Limanowej-Sowlin wraz z reżyser Martą Szymańską.
Drogę Krzyżową zobaczycie już w najbliższy weekend.
– To wydarzenie pomoże w przeżywaniu Wielkiego Postu – mówi Marcin Twaróg, który odegra rolę Pana Jezusa.
– Niech to będzie chwila na przemyślenia i refleksje – czy dostrzegasz w swoim cierpiącym bliźnim umęczonego Chrystusa? Jezus wzywa cię, tylko pytanie, czy odpowiesz.
– Zachęcam serdecznie do przyjścia do kościoła. Oglądajcie nas i wyznawajcie wiarę
– dodała Anita Migacz, która zagra Maryję.
Inscenizowaną Droge Krzyżową możecie zobaczyć w sobotę (12.04) w kościele św. Stanisława Kostki w Limanowej po Mszy Świętej o 19.00 oraz w niedzielę (13.04) w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie o 19.00.
Radio RDN Nowy Sącz jest patronem medialnym wydarzenia.
![Inscenizowana Droga Krzyżowa. Zobaczysz ją w Limanowej i w Jurkowie [WIDEO] 3 Inscenizowana Droga Krzyzowa 2025 A3](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/04/Inscenizowana-Droga-Krzyzowa-2025-A3.jpg)
![Inscenizowana Droga Krzyżowa. Zobaczysz ją w Limanowej i w Jurkowie [WIDEO] 1 Inscenizowana Droga Krzyzowa 2025](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/04/Inscenizowana-Droga-Krzyzowa-2025-750x536.jpg)


![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 6 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 7 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 8 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








