Chóry i orkiestry Podkarpacia utworzą zespół składający się z około 700 wykonawców. W tym składzie wyruszą w trasę koncertową obejmującą Czechy, Austrię, Włochy, Watykan i Polskę.
Celem wydarzenia jest upamiętnienie życia i dziedzictwa papieża św Jana Pawła II w związku z 20. rocznicą jego śmierci.
Podczas koncertów zostaną wykonane utwory dotyczące nauczania św. Jana Pawła II oraz nawiązujące do życia i ofiary bł. Rodziny Ulmów.
Zarówno treść jak i warstwa muzyczna utworów nawiązywać będzie do tradycji chrześcijańskiej oraz polskiego dziedzictwa historycznego i kulturowego.
Diecezję tarnowską reprezentować będą chór Cantus Gaudio z Gromnika, chór Cantando Canzoni z Zakliczyna oraz chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika
Trasa koncertowa ma również związek z obchodzonym w tym roku 100-leciem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Zagraniczne koncerty odbędą się w dniach 3-8 kwietnia, natomiast 18 maja, czyli w dniu urodzin św. Jana Pawła II zespół zaprezentuje się w Rzeszowskiej Katedrze.

![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 2 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-350x250.jpg)
![Dwór z Wielogłów trafi do Nowego Sącza. Gdzie i kiedy będzie można go zwiedzać? [ZDJĘCIA] 3 fot. Muzeum Ziemi Sądeckiej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/muzeum-ziemi-sadeckiej-1-350x250.jpg)





![Wypadek w Klęczanach koło Gorlic. Są ranni [ZDJĘCIA] 9 kleczany halogorlice 8](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kleczany_halogorlice-8-350x250.jpg)
![Ważna ulica w Limanowej zostanie zamknięta z powodu robót na linii kolejowej [SPRAWDŹ OBJAZDY] 10 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/limanowa_most_pkp_plk-120x86.jpg)




