Futsalistki AZS-u Akademii Tarnowskiej zdobyły brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Polski. Miano trzeciej drużyny w kraju wywalczyły na turnieju finałowym w Katowicach.
O medalu dla tarnowskich studentek zadecydowała seria rzutów karnych.
-Celem było dojście do finału, ale niestety, powinęła nam się noga. Nie udało się, ale to jest sport, więc trzeba się z tym pogodzić i grać dalej. Myślę, że zasłużyliśmy na miejsce, które zajęliśmy
-mówiła jedna z futsalistek tarnowskiej uczelni, Aleksandra Skrzyniarz.
Swój udział w turnieju finałowym tarnowianki rozpoczęły od zwycięstwa 9:5 z Politechniką Gdańską. Drugi mecz, z UMCS-em Lublin przegrały 1:2. O wyjściu z grupy zdecydowało spotkanie z AZS-em poznańskiego AWF-u, które tarnowianki wygrały 4:2.
W ćwierćfinale pokonały Uniwersytet Jana Długosza z Częstochowy 3:1, jednak w meczu półfinałowym przegrały 1:3 z druzyną z Bielska Białej.
Walkę o brąz tarnowianki stoczyły z ekipą z Nowego Sącza. W regulaminowym czasie gry był moment, kiedy nowosądeczanki prowadziły 1:3, jednak drużyna z Tarnowa w końcówce odrobiła stratę.
O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, w których Akademia Tarnowska wygrała 3:2.




![Spotkania pełne pasji i motywacji dla młodych. Klaudia Zwolińska odwiedza szkoły [ZDJĘCIA] 5 zwolinska](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/zwolinska-350x250.jpg)
![Klaudia Zwolińska na fali. Ruszył cykl spotkań w szkołach z mistrzynią kajakarstwa [ZDJĘCIA] 6 fot. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Chomranicach](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/zwolinska_chomranice-6-350x250.jpg)
![Kamil Glik przyjechał do Nowego Sącza. Przyjaźń Sandecji i Cracovii kwitnie [ZDJĘCIA] 7 Sandecja cracovia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Sandecja_cracovia-350x250.jpg)

![Mistrzyni świata Klaudia Zwolińska chce inspirować młodych [ROZMOWA] 9 Klaudia Zwolinska krynica](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/Klaudia_Zwolinska_krynica-350x250.jpg)





