Strażacy gasili pożar drewnianego domu w Szczawie… śniegiem! Budynek znajdował się w górzystym, leśnym terenie, a śliska droga dojazdowa sprawiła, że ratownicy docierali na miejsce akcji na nogach, pokonując około kilometra.
2 osoby wyszły z domu przed dotarciem straży pożarnej i nie były poszkodowane. Dom spłonął niemal doszczętnie, ale udało się obronić budynek gospodarczy.
W związku z wyjątkową sytuacją, strażacy gasili ogień śniegiem, przy pomocy łopat. Ostatecznie na miejsce dotarły też quady i ładowarka teleskopowa, która ułatwiła nieco akcję, która rozpoczęła się około 23.30 w piątek (24.01), a zakończyła w sobotę około 4.30 rano.
Strażacy rozbierali też pozostałości zniszczonego budynku.

![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 2 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-350x250.jpg)







![Pożar garażu w Łękawicy. Jedna osoba poparzona [AKTUALIZACJA] 10 fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kolaz-pozar-120x86.jpg)




