W Tarnowie przy ulicy Obrońców Lwowa zapalił się pojemnik na śmieci. Policjanci wraz ze strażą pożarną ugasili ogień.
Ogień szybko się rozprzestrzenia, przez co w przeciągu kilku minut łatwo stracić nad nim panowanie.
Ludzie często wrzucają do pojemników na śmieci niedopałki papierosów nie zważając na konsekwencje i potencjalne zagrożenie.
Należy pamiętać, żeby nigdy nie wyrzucać nieugaszonych do końca substancji, a w przypadku, gdy ujrzymy dym unoszący się ze śmietnika postarajmy się go ugasić wodą lub, jeśli nie mamy takiej możliwości, poprosić o to kogoś innego.

![Ojców Naszych Obyczajem. X Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy w Nawojowej [ZDJĘCIA] 2 Nawojowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Nawojowa-350x250.jpg)







![Ojców Naszych Obyczajem. X Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy w Nawojowej [ZDJĘCIA] 10 Nawojowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Nawojowa-120x86.jpg)

![Zabytek gminy Łukowica odzyskał dawny blask [ZDJĘCIA] 12 źródło: FB Bogdan Łuczkowski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/dwor_swidnik-120x86.jpg)


