W Bereście, w gminie Krynica Zdrój powstanie nowa szkoła. Jak mówi burmistrz Piotr Ryba, zmiana jest konieczna. Pomieszczenia należące teraz do szkoły i przedszkola są w złym stanie technicznym.
Po wykonaniu prac dzieci będą mięć znacznie większa przestrzeń do dyspozycji.
– Trzy sale przedszkolne, dziewięć sal klasowych, do tego oczywiście stołówki, szatnie i sala gimnastyczna. Wszystkie elementy będą jak na dwudziesty pierwszy wiek, jeśli chodzi o standard szkoły, będą spełnione. Będzie to nowy, prosty, ale funkcjonalny budynek.
W styczniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę szkoły.
Wstępnie szacuje się, że inwestycja może kosztować około kilkunastu milionów złotych. Ostatecznie rozstrzygnie się to po przetargu.

![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 2 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-350x250.jpg)

![Limanowa: Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci [WIDEO] 4 Jolanta Juszkiewicz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jolanta_Juszkiewicz-350x250.jpg)





![Siatkarscy mistrzowie poprowadzili trening dla uczniów z Nowego Sącza [ZDJĘCIA] 10 Ignaczak ns 11 202532](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ignaczak_ns_11_202532-120x86.jpg)




