Zobacz zdjęcia:
W czwartej edycji turnieju tenisa stołowego „Złota Rakietka Małopolski”, zorganizowanej w Oleśnie (pow. dąbrowski) spotkali się wójtowie, burmistrzowie, radni, starostowie oraz pracownicy urzędów, instytucji i służb mundurowych.
Zainteresowanie imprezą było tak duże, że w tym roku trzeba było utworzyć nowe kategorie dla zawodników – mówi starosta dąbrowski, a zarazem organizator turnieju Lesław Wieczorek.
-Liczba uczestników stale rośnie, w obecnej edycji jest ponad 70 uczestników. Zakres naszego oddziaływania jest bardzo duży, będą uczestniczyć zawodnicy z trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i całej Małopolski. Duże zapotrzebowanie i prośby o uczestnictwo w tym turnieju sprawiły, że rozszerzyliśmy formułę o kategorię „GOŚCIE”. Tutaj występują przedstawiciele różnych instytucji, służby mundurowe, służby leśne. Cieszę się, że zawodnicy chcą uczestniczyć w tym turnieju. W tym roku jest też kategoria dla pań, bo w tym roku uczestniczy ich większa liczba niż w poprzednich latach.
Jak dodawał sędzia główny zawodów Stanisław Dąbroś, tenis stołowy to dyscyplina sportu dostępna dla każdego. Podkreślał, że turniej pokazuje, że urzędnicy nie są tylko osobami, które spędzają całe dnie w gabinetach.
-My wiemy, że każdy w swoim życiorysie ma jakiś epizod ze sportem. Tenis stołowy jest sportem bardzo popularnym, teraz stał się niemalże sportem nr 1, jeśli chodzi o sporty uprawiane przez całe życie. Poziom jest bardzo zróżnicowany, bo na obecnej, czwartej już edycji, mamy zawodników, którzy byli między drugą ligą krajową a pierwszą, gdzie mieli pojedyncze występy. Mamy tu poziom od czystego amatora aż po poziom pierwszej ligi.
Do sportowej rywalizacji stanął m.in. starosta tarnowski Jacek Hudyma. Samorządowiec przyjechał z zamiarem poprawy zeszłorocznego wyniku.
-Z ogromnymi nadziejami przyjechałem, że w końcu uda się zrobić wynik taki, który będzie satysfakcjonował mieszkańców powiatu tarnowskiego. W tamtym roku było to szóste miejsce, teraz liczę na wyższe. Mam nadzieję, że turniej będzie prowadzony fair, że zawodnicy będą brać pod uwagę wiek i umiejętności przeciwników, żeby było to troszkę dla nas łatwiejsze. Oczywiście żartuję, ale bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy uczestniczyć jako Powiat Tarnowski w tej rywalizacji.
Zarówno starosta tarnowski, jak i dąbrowski, wzięli udział w turnieju. Ostatecznie, Lesław Wieczorek znalazł się na 4. miejscu, a Jacek Hudyma na 9. Obaj samorządowcy podkreślają, że tenis stołowy to forma aktywności fizycznej, która pozytywnie wpływa na rozwój całego organizmu i utrzymuje go w dobrej kondycji.
-To jest bardzo rozwojowa dyscyplina, poprawia kondycję fizyczną i ogólną sprawność, dlatego zachęcam do jej uprawiania. Tak duża liczba uczestników świadczy o tym, że jest ona popularna. Cieszę się, że tylu samorządowców do nas, do Olesna przyjechało.
-Ja się staram być aktywny, zresztą, ja sport w ogóle uwielbiam. Od dziecka uprawiałem sport, najpierw w szkole podstawowej, później w średniej. Potem byłem aktywnym zawodnikiem w koszykówkę, ale też w piłkę nożną. Teraz jako kibic uczestniczę w wielu wydarzeniach. Cały czas tym sportem żyję i myślę, że to jest ważne, aby takie turnieje jak ten organizować.
Zastępca burmistrza Szczucina Tomasz Prochazka był najlepszy wśród samorządowców, rywalizujących o Złotą Rakietkę Małopolski.
Spośród startujących w turnieju radnych, pierwsze miejsce zajął Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marcin Jawień.
W kategorii Open Kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła inspektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Małgorzata Chmiel.
Wśród zaproszonych do udziału gości, najlepszy był Marek Stoszko, na co dzień współpracujący ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie.
Pełna lista wyników jest dostępna TUTAJ – Turniej tenisa stołowego Złota Rakietka Małopolski – wyniki 16.11.2024
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Pliki:
Turniej tenisa stołowego Złota Rakietka Małopolski – wyniki 16.11.2024