Będzie modernizacja energetyczna budynków w gminie Łososina Dolna. Samorząd przewiduje rozpoczęcie zadań za łączną kwotę ponad 2 mln złotych.
Chodzi o docieplenie budynku urzędu gminy, modernizację dwóch kotłowni gazowych w urzędzie i budynku po szkole rolniczej w Tęgoborzy, ale nie tylko.
– To jest montaż paneli fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej. Tutaj przewidziane są do zamontowania panele na budynku urzędu gminy, Centrum Kultury i Promocji Gminy w Łososinie Dolnej oraz na czterech szkołach podstawowych. W Łososinie Dolnej, w Tęgoborzy, w Rojówce i w Rąbkowej.
– mówi wójt gminy Łososina Dolna, Adam Wolak.
Dofinansowanie do wszystkich wspomnianych inwestycji wynosi 1 mln 800 tys. złotych. To pieniądze z rządowego programu Polski Ład.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








