Galeria zdjęć:
Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu zebrała i przekazała dary dla powodzian na Dolnym Śląsku. Zbiórka była inicjatywą rodziców ze scholi parafialnej. Delegacja z osiedla Zawada odwiedziła 11 rodzin i osoby starsze.
– Wzruszały nas pytania czy mamy garnek, patelnie, chleb, szklanki, łyżki itp. W Nowym Świętowie przekazaliśmy agregaty do parafii, a drugi dla strażaków oraz dary dla osób starszych. W Budzanowie zakupiliśmy łóżko starszej ani (spała na łóżku polowym, które dostała od żołnierzy). Tu też spotkaliśmy strażaków z Proszowic, z którymi współpracowaliśmy. Następnie dostarczyliśmy dary do Guchołaz do rodziny Kubusia i starszych osób
– czytamy na Facebooku parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu.
Siostra Rachela oraz rodzice dzieci ze scholi dziękują parafianom za otwartość i zaangażowanie.
W galerii zdjęć, którą znajdziecie powyżej możecie zobaczyć jaki jest ogrom zniszczeń spowodowanych przez powódź. – Pamiętajmy o nich w modlitwie – dodała siostra Rachela.
![Dary dla powodzian na Dolnym Śląsku. Pojechała tam delegacja parafii w Nowym Sączu-Zawadzie [ZDJĘCIA] 1 fot. Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/parafia_kamionka_powodz_glowne-750x536.jpg)








![Ulice zamykane bez uprzedzenia? Sprawdzamy co zaskoczyło kierowców w Nowym Sączu [ZDJĘCIA] 11 kopernika NS 2 scaled e1764341460797](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/kopernika_NS-2-scaled-e1764341460797-120x86.jpg)
![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 12 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)
!['Rusz duszę ze Słowem' [22.11.2025] 13 IMG 1215](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG_1215-120x86.jpg)

