Zobacz zdjęcia:
Okradli i zdewastowali co najmniej 10 grobów na cmentarzu komunalnym w Starym Sączu. Z nagrania monitoringu wynika, że odpowiada za to trzech sprawców. Sprawą zajęła się już policja – informuje gmina Stary Sącz.Mieszkańcy są proszeni o zgłaszanie szkód na komisariat w Starym Sączu, jeśli groby ich bliskich zostały zdewastowane lub okradzione.
– O montaż monitoringu na cmentarzu komunalnym wnioskował radny Sławomir Szczepaniak. Liczymy, że dzięki kamerom ujawnienie sprawców będzie kwestią czasu, którzy za profanację grobów poniosą srogą karę
– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Starego Sącza.
![3 osoby dewastowały i okradały groby w Starym Sączu [ZDJĘCIA] 1 fot. Urząd Miasta Stary Sącz](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/dewastacja_cmentarz_stary_sacz-750x536.jpg)
![Sądeczanie pamiętają o swoich bliskich. Cmentarze w Nowym Sączu są oblegane [ZDJĘCIA] 2 cmentarze](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/cmentarze-350x250.jpg)
![Po świątecznym weekendzie będą zamknięte dwie powiatówki [MAPA UTRUDNIEŃ] 3 kruzlowa](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/kruzlowa-350x250.jpg)






![Sądeczanie pamiętają o swoich bliskich. Cmentarze w Nowym Sączu są oblegane [ZDJĘCIA] 10 cmentarze](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/cmentarze-120x86.jpg)

![Dekanalni asystenci Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej spotkali się w Tarnowie [09.10.2025] 12 bt IMG 4029](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/10/bt_IMG_4029-120x86.jpg)


