W Szkole Podstawowej nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie fragmenty ‘Kordiana’ Juliusza Słowackiego wspólnie przeczytają uczniowie i nauczyciele, a także przedstawiciele tarnowskich instytucji kulturalnych.
W rolę lektora wcielą się także uczniowie IV LO w Tarnowie pod opieką nauczyciela polonisty.
Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 6 września o godz. 9.30.
Patronat honorowy nad Narodowym Czytaniem sprawuje Para Prezydencka.




![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 5 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-350x250.jpg)






![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 12 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)



