Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu mają dostać podwyżki. Teraz prawie 60% zatrudnionych tam ludzi zarabia minimalną płacę krajową.
Po zmianach pracownicy mają zarabiać o 1000 złotych brutto, kierownicy o 1500 brutto, a dyrektorzy dostaną 2500 złotych brutto podwyżki.
Starosta Tadeusz Zaremba podkreśla, że lepsze zarobki mają poprawić jakość pracy, ale umożliwić pracownikom większe wydatki.
– Sytuacja firm na rynku jest ciężka, bo idzie kryzys. W firmach jest dużo zwolnień, a perspektywa końca roku nie jest zbyt dobra. Jest to obieg zamknięty – jeżeli urzędnik nie wyda, przedsiębiorca nie zarobi. Podwyżka w starostwie jest też wsparciem dla przedsiębiorców
– dodał.
Decyzję o podwyżkach muszą jeszcze zatwierdzić radni powiatowi. Zielone światło dał już Zarząd Powiatu Nowosądeckiego.

![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 2 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)




![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 7 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-350x250.jpg)


![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 10 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-120x86.jpg)


![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 13 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-120x86.jpg)

