Tragiczny finał poszukiwań paralotniarza, którego zaginięcie w piątek (23.08) ok. godz. 21.30 zgłosił jego przyjaciel.
Z relacji zgłaszającego wynikało, że obaj mężczyźni wieczorem latali paralotniami w Łęgu Tarnowskim w gm. Żabno. Kiedy stracił kontakt z kolegą i nie mógł go namierzyć, zadzwonił pod numer alarmowy 112 i poprosił o pomoc.
– W godzinach późnowieczornych na terenie komendy miejskiej został ogłoszony alarm poszukiwawczy, lecz z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, panujący mrok, zostały zakończone. Przed godz. 7.00 zostały podjęte ponowne próby odnalezienia mężczyzny, ok. godz. 7.50 helikopter około kilometra od miejsca startu, zauważył płachtę w polu kukurydzy. Służby ratunkowe podjęły tam czynności, niestety odnaleźli ciało 32-letniego mężczyzny
– relacjonował Radiu RDN Małopolska mł. asp. Kamil Wójcik z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do tej tragedii. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.




![Limanowa: Prawdziwie świąteczna atmosfera na VI Kiermaszu Bożonarodzeniowym [ZDJĘCIA] 5 kiermasz Bozonarodzeniowy Limanowa43](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/kiermasz-Bozonarodzeniowy-Limanowa43-350x250.jpg)


![To był wyjątkowy jubileusz w przedświątecznej atmosferze. Gmina Korzenna świętowała 35-lecie samorządu [ZDJĘCIA] 8 Korzenna 1](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Korzenna-1-350x250.jpg)


![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 11 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-120x86.jpg)



