’Bezpieczna rodzina’ pod takim hasłem w niedzielę odbędzie się IV Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa, zorganizowany na terenie zespołu dworsko – parkowego w Brniu. Będą konkursy, pokazy, zabawy dla dzieci. O programie mówił w audycji Słowo za Słowo starosta dąbrowski Lesław Wieczorek.
– Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo m.in. w ruchu drogowym, przeciwpożarowe, zdrowotne. Będą konkursy o tematyce bezpieczeństwa, prezentacja sprzętu i wyposażenia służb mundurowych i ratowniczych, symulator dachowania, symulator jazdy oraz auto-gogle. Będzie też strzelnica wirtualna i oczywiście przysmaki regionalne.
W ramach projektu 'Spiżarnia Tradycji Powiatu Dąbrowskiego’, zaplanowano promocję dziedzictwa kulinarnego w formie darmowej degustacji.
– To będzie promocja dorobku kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich, które działają na terenie powiatu dąbrowskiego. Mnóstwo degustacji lokalnych przysmaków. Na wszystkich miłośników dobrego jedzenia czekać będą różnego rodzaju słodkie ciasta, ciasteczka, dania na ciepło i inne regionalne przysmaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia działające na terenie powiatu dąbrowskiego.
W ramach Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa odbędzie się również pokaz zabytkowych i unikatowych samochodów oraz motocykli. Na pokazie zobaczymy około 100 'perełek samochodowych i motocyklowych” nie tylko z Powiśla Dąbrowskiego, ale również z innych regionów Polski.
– Wśród nich niewątpliwą atrakcją będzie samochód Opel Admirał z 1972 r., którym jeździł kardynał Karol Wojtyła – późniejszy papież i święty Jan Paweł II.
Organizatorami wydarzeń są Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.
Początek w niedzielę o godzinie 15.00.
Ponadto w stanicy turystycznej będzie przygotowana strefa kibica, gdzie będzie można oglądnąć mecz Polska – Holandia. O 20.00 odbędzie się zabawa taneczna.
Patronat sprawuje RDN Małopolska.







![Na stacji PKP w Nowym Sączu palił się wagon pasażerski [WIDEO] 8 print screen z nagrań udostępnionych przez funpage na FB: Wiadomości znad Dunajca](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar_dworzec-350x250.jpg)

![Stary Sącz: Ponad 40 mln złotych na inwestycje. Jedną z nich będzie drugi Park&Ride [WIDEO] 10 Jacek Lelek](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Jacek-Lelek-350x250.jpg)

![Św. Barbara już czuwa nad pracownikami Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach [ZDJĘCIA] 12 fot. Gmina Chełmiec](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/sw.-Barbara-350x250.jpg)






