W najbliższych tygodniach emeryci i renciści znajdą w skrzynkach pocztowych kopertę z dwiema ważnymi informacjami od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Będzie to decyzja waloryzacyjna i przyznanie tak zwanej „trzynastki”.
– Przepisy prawa zobowiązują nas do tego, aby tę informację przekazał świadczeniobiorcom – mówi Anna Szaniawska z małopolskiego oddziału ZUS w Krakowie.
– W pierwsze będzie kwota świadczenia po marcowej waloryzacji, a także kwota pobranej składki i zaliczki na podatek dochodowy. Co ważne, będzie też podana wysokość emerytury 'na rękę’. Decyzja waloryzacyjna, tak jak w ubiegłych latach, trafi do zainteresowanych razem z decyzją o przyznaniu dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego w jednej kopercie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyśle łącznie ponad 8 milionów listów. Akcja ma zakończyć się w drugiej połowie maja.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)


![ZSP nr 7 stawia na widoczność i bezpieczeństwo – kreatywna edukacja w praktyce [ZDJĘCIA] 12 odblaski](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/odblaski-120x86.jpg)


