Prawne objęcie urzędu biskupa sosnowieckiego przez bp. Artura Ważnego będzie miało miejsce 8 maja w uroczystość św. Stanisława BM, o godz. 16, w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu.
Od tego momentu imię bp. Artura będzie wspominane przez celebransów w Modlitwie Eucharystycznej ([…] z naszym Biskupem Arturem oraz całym duchowieństwem).
Z kolei liturgiczne objęcie sosnowieckiej Katedry przez bp. Artura Ważnego, tzw. ingres, odbędzie się 22 czerwca.
Decyzja papieża Franciszka o nominacji dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej, bp. Artura Ważnego, na urząd biskupa sosnowieckiego została ogłoszona 23 kwietnia br. przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce.


![Zamiast siedzieć w domu, zrobili coś pożytecznego. Młodzież chętnie wzięła udział w Akcji Kilo [ZDJĘCIA] 3 akcja kilo](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/akcja_kilo-350x250.jpg)






![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 10 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-120x86.jpg)




