Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio RDN Małopolska, Jakub Kwaśny zwyciężył w drugiej turze wyborów samorządowych i tym samym został nowym prezydentem Tarnowa.
W opublikowanym w mediach społecznościowych filmiku Jakub Kwaśny zwrócił się do mieszkańców Tarnowa i podziękował za głosy.
– Wszystko wskazuje na to, że mamy to! Bardzo serdecznie chciałem wszystkim podziękować. Jestem ogromnie wdzięczny, ale wiem, jak wiele pracy jeszcze przed nami. Nie zawiedziemy, dziękuję!
– mówił Jakub Kwaśny.
W dogrywce pokonał Henryka Łabędzia z Prawa i Sprawiedliwości.
Nieoficjalne dane z niemal wszystkich obwodowych komisji wskazują, że Jakub Kwaśny zdobył 56%, a Henryk Łabędź 44%.
Liczenie głosów wciąż trwa. Państwowa Komisja Wyborcza wciąż nie podała oficjalnych wyników.
Jakub Kwaśny będzie gościem porannej rozmowy Słowo za Słowo. Zapraszamy o godz. 8.10.

![Krynica-Zdrój żyła hokejem. GKS Jastrzębie z Pucharem Polski [ZDJĘCIA] 2 puchar polski krynica 2025 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/puchar_polski_krynica_2025_4-350x250.jpg)


![Oczyszczanie ścieków będzie mniej kosztowne. Gmina Chełmiec współpracuje z Sądeckimi Wodociągami [ZDJĘCIA] 5 wodociagi4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/wodociagi4-350x250.jpg)

![Kontynuacja inwestycji oraz rozpoczęcie nowych zadań. W 2026 roku gmina Rytro wyda 11 mln złotych [WIDEO] 7 Kotarba Jan](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Kotarba_Jan-350x250.jpg)


![Krynica-Zdrój żyła hokejem. GKS Jastrzębie z Pucharem Polski [ZDJĘCIA] 10 puchar polski krynica 2025 4](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/puchar_polski_krynica_2025_4-120x86.jpg)




