Mieszkańcy Nowego Sącza zostaną zwolnieni z podatku od nieruchomości. Dotyczy to osób, które do końca roku wymienią stare kotły na niskoemisyjne gazowe, na pellet lub przyłączą się do MPEC-u lub zainstalują pompy ciepła.
– Oszacowaliśmy wraz z Wydziałem Podatkowym, że ulga może wynieść maksymalnie około 10 tysięcy rocznie. Uchwała Rady Miasta Nowego Sącza będzie obowiązywała od 2025 roku przez 5 lat, przy składaniu wniosków w tym roku. Będzie to taki niewielki bonus do bardzo ważnej inwestycji, dzięki której ma się nam wszystkim lepiej oddychać
– wyjaśnia Grzegorz Tabasz, dyrektor Wydziału Środowiska Urzędu Miasta Nowego Sącza.
Zwolnieni z podatku mogą być też mieszkańcy, którzy wymienili już źródło ciepła, ale po 1 stycznia 2023. Z podobnej ulgi mogli skorzystać już sądeczanie, którzy wymienili kotły do 2022 roku.



![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








