„Światełko dla Niezłomnych” zapłonie już w najbliższy piątek 1 marca. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zaprasza słuchaczy do wspólnego uczczenia Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.
Chcemy przypomnieć takie postaci, jak Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna, czy Łukasz Ciepliński, ale też tarnowskich i sądeckich żołnierzy podziemia antykomunistycznego.
– W godzinie od 19.00 do 20.00 zaświećmy w naszych oknach świeczki – wyjaśnia reporter radia RDN Nowy Sącz, Łukasz Raczkowski.
– To światło rozjaśniające mrok ma symbolizować prawdę o pomordowanych Żołnierzach Niezłomnych. Ma być naszą wspólną modlitwą i wspomnieniem tych osób, które odeszły walcząc za Polskę w warunkach skrajnie trudnych. Zapraszamy, abyście w mediach społecznościowych publikowali i przysyłali do nas zdjęcia świeczek w swoich oknach i udostępniali je dalej. Pokażmy, że jest nas bardzo dużo, że ta pamięć cały czas jest dla nas bardzo ważna. Chcemy ją kultywować i o niej mówić
Dodatkowo przez cały dzień na antenie rozgłośni będzie można usłyszeć krótkie wspomnienia o Żołnierzach Niezłomnych. Nasi reporterzy złożą też kwiaty w miejscach pamięci i odwiedzą byłe cele Urzędu Bezpieczeństwa w Nowym Sączu.



![Pokłon Trzech Króli już w przygotowaniu. Kacper, Melchior i Baltazar będą szli do Jezusa z trzech różnych stron [ZDJĘCIA] 4 poklon trzech kroli](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/poklon_trzech_kroli-350x250.jpg)






![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 11 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-120x86.jpg)



