Dzieci i młodzież z Małopolski w trakcie ferii szukają jeszcze ostatnich tchnień zimy. Już tylko kilka dni pozostało im na odpoczynek od nauki. Od poniedziałku (26.02) wrócą do szkolnych ławek, więc teraz szukają sposobów na aktywne spędzenie czasu.
Ślizgawki są właśnie taką opcją.
– Mi się jeździ bardzo dobrze i jest super. W tym roku zacząłem jeździć i chyba jestem już czwarty albo piąty raz na lodowisku. Na początku gdy się uczysz jeździć to trzeba trzymać się barierki, ale później już się fajnie jeździ. Niektóre stoki są zamknięte, więc można pójść na lodowisko
– mówią młodzi z Limanowej, którzy korzystają z lodowiska przy Domu Kultury.
Ślizgawki otworzyły w tym sezonie też inne samorządy. Można z nich korzystać m.in. w Nowym Sączu, Chełmcu, Krynicy-Zdroju, Muszynie czy Ochotnicy Dolnej, która po raz pierwszy udostępniła lodowisko.
Jest niewielkie, ale można z niego korzystać bezpłatnie.



![To nie będą łatwe dni dla kierowców w Limanowej i w Mordarce [OBJAZDY] 4 fot. PKP PLK](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mordarka_pkp_plk-350x250.jpg)




![Wypadek w Woli Rzędzińskiej. Starszy mężczyzna był reanimowany [AKTUALIZACJA] 9 zdj. ilustracyjne, archiwum RDN](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-zdjecie-scaled-1-350x250.jpg)



![Jest projekt nowego budżetu z inwestycjami. Radni po świętach zdecydują co dalej [WIDEO] 13 benedykt wegrzyn001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2024/10/benedykt_wegrzyn001-120x86.jpg)

