Mielczanie zaskoczyli we Wrocławiu. Stal Mielec ogrywa wicelidera Ekstraklasy

20240216 MKR 021 scaled 1

Stal Mielec pokonała Śląsk Wrocław 1:0 w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Mielczanie mierzyli się z wiceliderem tabeli w wyjazdowym spotkaniu.

Już od początku spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie więcej okazji do zdobycia bramki. Jednak pierwszą a zarazem jedyną bramkę w tym spotkaniu tuż przed przerwą zdobyła Stal Mielec za sprawą strzału Ilya Shkurina. W 45. minucie sprytnie rzut wolny rozegrał Krystian Getinger, który podał piłkę do Shkurina, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali.

W drugiej odsłonie meczu wynik już się nie zmienił, choć Worcławianie robili wszystko co mogli, aby odwrócić losy spotkania. Podobnie jak w pierwszej części spotkania, Wrocławianie byli znacznie częściej przy piłce i stworzyli sobie więcej okazji bramkowych, ale Stal nie wypuściła prowadzenia z rąk i wróciła do Mielca z trzema punktami. Jednym z bohaterów mielczan był ich bramkarz Mateusz Kochalski, który kilkoma świetnymi interwencjami nie dopuścił do utraty bramki.

Dzięki wygranej Stal Mielec zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli ze zgromadzonymi 28. punktami. Natomiast Śląsk Wrocław nadal pozostaje wiceliderem tabeli z dorobkiem 41 punktów.

Śląsk Wrocław – Stal Mielec 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Ilya Shkurin 45′

Śląsk: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski (66′ Mateusz Żukowski), Łukasz Bejger, Aleks Petkow, Patryk Janasik – Piotr Samiec-Talar (66′ Burak Ince), Peter Pokorny, Patrick Olsen (46′ Patryk Klimala), Petr Schwarz (82′ Michał Rzuchowski), Nahuel Leiva (87′ Simeon Petrow) – Erik Exposito.

Stal: Mateusz Kochalski – Alvis Jaunzems, Bert Esselink, Mateusz Matras, Maksymilian Pingot, Krystian Getinger – Mateusz Domański, Rafa Santos (56′ Krzysztof Wołkowicz), Igor Strzałek (56′ Matthew Guillaumier), Koki Hinokio – Ilja Szkurin.

Żółte kartki: Klimala (Śląsk) oraz Matras, Rafa Santos (Stal).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).