Ogień pojawił się znienacka i w ciągu jednej nocy pochłonął część dorobku ich życia. Tragiczny pożar miał miejsce w nocy z 6/7 lutego w miejscowości Ołpiny (gm. Szerzyny), w którym spłonęła stodoła i budynek gospodarczy sześcioosobowej rodziny państwa Niziołków. Rodzina prosi teraz o wsparcie, bo jak zaznaczają, sami sobie nie poradzą.
W związku z tym ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy, ponieważ straty materialne są duże. Zebrane pieniądze mają posłużyć na rozbiórkę spalonego budynku, wywóz gruzu i uporządkowanie pogorzeliska. Można ją wesprzeć TUTAJ
Przypomnijmy, że w akcji ratowniczo-gaśniczej, która trwała całą noc, udział wzięło blisko 80 strażaków. Dzięki ich staraniom udało się uratować dom mieszkalny, ale szybko rozprzestrzeniający się ogień i trudne warunki sprawiły, że nie udało się uratować budynków gospodarczych.
Jak przekazuje rodzina, nadają się one już tylko do rozbiórki, a wraz z nim spłonęło też wiele sprzętów i utracony został inwentarz w postaci kur oraz królików. Rodzina z trójką małych dzieci prosi o pomoc, zaznaczając, że sami sobie nie poradzą.





![Tegoroczne Kolędowanie Małemu Bacy tradycyjnie zakończą prawie 1000 m n.p.m. [ZDJĘCIA] 6 fot. www.parafia.piwniczna.com](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/Koledowanie-Malemu-Bacy1-350x250.jpg)






![Zderzenie samochodów w Gromniku. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA] 13 fot. 112Tarnow.pl - Tarnowski Portal Ratowniczy](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/599129514_1401106584719258_4352073299233235754_n-120x86.jpg)

