Do szpitala trafił 29-letni mężczyzna potrącony w czwartek (01.02) na przejściu dla pieszych na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00.
Jak powiedział radiu RDN Nowy Sącz komendant sądeckich strażaków Paweł Motyka, na miejscu najszybciej pojawił się zespół ratownictwa medycznego.
– W momencie przybycia zastępów mężczyzna znajdował się już pod opieką ratowników medycznych. Samochodów znajdował się na poboczu. Oświetlono miejsce zdarzenia, oświetlono teren akcji i wahadłowo kierowano ruchem. Na miejsce przyjechał też patrol policji, a karetka zabrała poszkodowanego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nowym Sączu.
Działania ratownicze trwały ponad godzinę. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.






![Wiara w Chrystusa trwa tu od kilkudziesięciu pokoleń. Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jazowsku świętowała jubileusz 800-lecie istnienia [ZDJĘCIA] 7 parafia Jazowsko](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/parafia-Jazowsko-350x250.jpg)



![Dyżur karetki wydłużony będzie z 16 godzin do całej doby. Wójt: To większe bezpieczeństwo dla mieszkańców [WIDEO] 11 miroslaw cichorz001](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/miroslaw_cichorz001-120x86.jpg)



