Organizatorzy akcji Ratujmy Sądeckie Nekropolie zapraszają do przekazywania datków 1 listopada czyli w Uroczystość Wszystkich Świętych. Mimo, że w tym roku w zbiórkę angażuje się rekordowa liczba organizacji, to w innych dniach nie udało się zorganizować kwesty – mówi Jakub Bulzak, prezes Związku Sądeczan.
– Staraliśmy się zawsze do 1 listopada dobrać jeszcze 2 listopada, lub 31 października, kiedy była zbieżność niedzieli i poniedziałku lub piątku i soboty. Teraz niestety Wszystkich Świętych mamy w środku tygodnia, więc ciężko o takie sąsiedztwo jeszcze dwóch dni. Kwestujemy wiec 1 listopada.
Wolontariuszy będzie można spotkać na czterech cmentarzach w Nowym Sączu: przy ul. Rejtana, na osiedlach Gołąbkowice i Helena, a także na starym cmentarzu przy alejach Wolności. W tym ostatnim przypadku wolontariusze z puszkami będą tu przed i po Mszach Świętych sprawowanych w kaplicy.
Na Helenie kwesta potrwa od 9.00 do 13.00, a na pozostałych dwóch cmentarzach od 9.00 do 16.00.
Posłuchaj całego materiału o tegorocznej kweście na cmentarzach:



![44 lata temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. Nowy Sącz pamięta [WIDEO] 4 fot. Instytut Pamięci Narodowej](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/stan-wojenny-350x250.jpg)
![Niebezpieczne zdarzenie na drodze w Orłowie. Samochód zahaczył o dwoje dzieci [AKTUALIZACJA] 5 fot. freepik](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/mezczyzna-jedzie-na-rowerze-przez-park-na-sciezce-obok-kolorowej-szyny-widok-z-tylu-dloni-na-kierownicy-z-bliska-350x250.jpg)







![Co dalej z tzw. sądeczanką? Kolejne decyzje mogą zapaść 8 grudnia [WIDEO] 13 Adam Wolak](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/11/Adam_Wolak-120x86.jpg)

