’Gaude Mater Polonia’ po raz kolejny wybrzmiał w Nowym Sączu. Rok akademicki rozpoczęli jednak nie studenci szkół wyższych, a słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zainteresowanie taką formą aktywności znów nabiera na popularności.
Słuchacze Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Sączu podobnie jak studenci uczelni wyższych do czerwca będą uczestniczyć w wykładach, warsztatach i różnego rodzaju projektach edukacyjnych. Jak mówią, co roku wracają tutaj żeby rozwijać swoje pasje i uczyć się nowych umiejętności.
W tym roku zajęcia organizowane przez SUTW dotyczą szerokiej tematyki m.in. z dzieciny zdrowia, kultury czy sztuki.
Seniorzy mogą korzystać także z warsztatów w małych grupach czy wyjazdów i wycieczek.
Jak podkreśla prezes SUTW Wiesława Borczyk, ten rok jest wyjątkowy także pod kątem frekwencji, która dorównuje tej sprzed pandemii.
Wykład inauguracyjny 'O mądrości” wygłosił prof. dr hab. Tadeusz Aleksander, pedagog i andragog.
![Ponad 300 seniorów z Nowego Sącza i okolic rozpoczęło rok akademicki [WIDEO, ZDJĘCIA] 1 sutw006](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2023/09/sutw006-750x462.jpg)


![50-lecie Karczmy u Walusia w Krościenku nad Dunajcem [ARTYKUŁ SPONSOROWANY] 4 karczma u walusia](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/karczma_u_walusia-350x250.jpg)
![Tragedia w Ropie. Nie żyje 80-letnia kobieta, która miała zostać postrzelona [ZDJĘCIA] 5 fot. halogorlice.info](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/postrzelenie_ropa5-350x250.jpg)
![Gorące przywitanie mistrzyń cheerleadingu w Nowym Sączu [WIDEO] 6 cheerleadarki](https://rdn.pl/wp-content/uploads/2025/12/cheerleadarki-350x250.jpg)








